Lesplan voor introductie tot tweecijferige vermenigvuldiging

Deze les geeft studenten een inleiding tot vermenigvuldiging met twee cijfers. Studenten zullen hun begrip van plaatswaarde en vermenigvuldiging met één cijfer gebruiken om getallen van twee cijfers te vermenigvuldigen.

Klasse: 4de leerjaar

Looptijd: 45 minuten

materialen

  • papier
  • kleurpotloden of kleurpotloden
  • rechte rand
  • rekenmachine

Sleutelwoordenschat: tweecijferige getallen, tientallen, enen, vermenigvuldig

Doelstellingen

Studenten zullen twee getallen van twee cijfers correct vermenigvuldigen. Studenten zullen meerdere strategieën gebruiken om tweecijferige getallen te vermenigvuldigen.

Normen Met

4.NBT.5. Vermenigvuldig een geheel getal van maximaal vier cijfers met een geheel getal van één cijfer, en vermenigvuldig twee cijfers van twee cijfers, met behulp van strategieën op basis van plaatswaarde en de eigenschappen van bewerkingen. Illustreer en leg de berekening uit met behulp van vergelijkingen, rechthoekige arrays en / of gebiedsmodellen.

Introductie tweecijferige vermenigvuldigingsles

Schrijf 45 x 32 op het bord of boven het hoofd. Vraag de studenten hoe ze het zouden gaan oplossen. Verschillende studenten kennen het algoritme voor tweecijferige vermenigvuldiging. Voltooi het probleem zoals studenten aangeven. Vraag of er vrijwilligers zijn die kunnen uitleggen waarom dit algoritme werkt. Veel studenten die dit algoritme hebben onthouden, begrijpen de onderliggende plaatswaardeconcepten niet.

Stapsgewijze procedure

  1. Vertel de studenten dat het leerdoel voor deze les is om tweecijferige getallen samen te kunnen vermenigvuldigen.
  2. Terwijl je dit probleem voor hen modelleert, vraag hen om te tekenen en te schrijven wat je presenteert. Dit kan als referentie dienen voor het later oplossen van problemen.
  3. Begin dit proces door studenten te vragen wat de cijfers in ons inleidende probleem vertegenwoordigen. "5" staat bijvoorbeeld voor 5 enen. "2" staat voor 2 enen. "4" is 4 tientallen en "3" is 3 tientallen. Je kunt dit probleem beginnen met het cijfer 3. Als studenten geloven dat ze 45 x 2 vermenigvuldigen, lijkt het gemakkelijker.
  4. Begin met degenen:
    45
    x 32
    = 10 (5 x 2 = 10)
  5. Ga dan naar het tiental cijfer op het bovenste nummer en die op het onderste nummer:
    45
    x 32
    10 (5 x 2 = 10)
    = 80 (40 x 2 = 80. Dit is een stap waarbij studenten natuurlijk '8' als hun antwoord willen zetten als ze niet de juiste plaatswaarde overwegen. Herinner hen eraan dat '4' 40 vertegenwoordigt, geen 4.)
  6. Nu moeten we het cijfer 3 onthullen en de studenten eraan herinneren dat er een 30 is om te overwegen:
    45
    X 32
    10
    80
    =150 (5 x 30 = 150)
  7. En de laatste stap:
    45
    X 32
    10
    80
    150
    =1200 (40 x 30 = 1200)
  8. Het belangrijke deel van deze les is om studenten constant te begeleiden om te onthouden waar elk cijfer voor staat. De meest gemaakte fouten hier zijn plaatswaardefouten.
  9. Voeg de vier delen van het probleem toe om het definitieve antwoord te vinden. Vraag de cursisten dit antwoord te controleren met een rekenmachine.
  10. Doe nog een extra voorbeeld met 27 x 18 samen. Vraag tijdens dit probleem om vrijwilligers om de vier verschillende delen van het probleem te beantwoorden en op te nemen:
    27
    x 18
    = 56 (7 x 8 = 56)
    = 160 (20 x 8 = 160)
    = 70 (7 x 10 = 70)
    = 200 (20 x 10 = 200)

Huiswerk en beoordeling

Vraag de cursisten voor huiswerk drie extra problemen op te lossen. Geef gedeeltelijke creditering voor de juiste stappen als studenten het definitieve antwoord fout hebben.

evaluatie

Geef de studenten aan het einde van de miniles drie voorbeelden om zelf te proberen. Laat hen weten dat ze deze in elke volgorde kunnen doen; als ze de moeilijkere (met grotere nummers) eerst willen proberen, zijn ze van harte welkom om dat te doen. Terwijl studenten aan deze voorbeelden werken, loop je door de klas om hun vaardigheidsniveau te evalueren. U zult waarschijnlijk merken dat verschillende studenten het concept van meercijferige vermenigvuldiging vrij snel hebben begrepen en zonder al te veel problemen aan de problemen gaan werken. Andere studenten vinden het gemakkelijk om het probleem te vertegenwoordigen, maar maken kleine fouten bij het toevoegen om het definitieve antwoord te vinden. Andere studenten zullen dit proces van begin tot eind moeilijk vinden. Hun plaatswaarde en kennis van vermenigvuldiging zijn niet helemaal geschikt voor deze taak. Afhankelijk van het aantal studenten dat hier moeite mee heeft, is het van plan om deze les binnenkort aan een kleine groep of de grotere klas te geven.