Een voorbeeld van een studentenlesplan voor het schrijven van verhaalproblemen

In deze les kunnen studenten oefenen met verhaalproblemen door hen te leren hoe ze hun eigen problemen kunnen schrijven en de problemen van hun klasgenoten kunnen oplossen. Het plan is ontworpen voor derde klas studenten. Het heeft nodig 45 minuten en extra lesperiodes.

Doelstelling

Studenten zullen optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen gebruiken om verhaalproblemen te schrijven en op te lossen.

Common Core Standard Met

Dit lesplan voldoet aan de volgende Common Core-norm in de categorie Operations and Algebraic Thinking en de subcategorie Vertegenwoordigen en oplossen van problemen met betrekking tot vermenigvuldiging en divisie.

Deze les voldoet aan standaard 3.OA.3: Gebruik vermenigvuldiging en deling binnen 100 om woordproblemen op te lossen in situaties met gelijke groepen, arrays en meetgrootheden, bijvoorbeeld door tekeningen en vergelijkingen te gebruiken met een symbool voor het onbekende getal om het probleem weer te geven.

materialen

  • wit papier
  • Kleurpotloden of kleurpotloden
  • Potlood

Belangrijke voorwaarden

  • Verhaalproblemen
  • Zinnen
  • toevoeging
  • aftrekking
  • Vermenigvuldiging
  • Divisie

Introductie van de les

Als je klas een leerboek gebruikt, kies dan een verhaalprobleem uit een recent hoofdstuk en nodig de studenten uit om het op te lossen. Vermeld dat ze met hun verbeelding veel betere problemen zouden kunnen schrijven, en dat zullen ze doen in de les van vandaag.

Instructie

  1. Vertel de studenten dat het leerdoel voor deze les is om interessante en uitdagende verhaalproblemen te kunnen schrijven voor hun klasgenoten om op te lossen.
  2. Model één probleem voor hen, met behulp van hun input. Begin met het vragen om twee studentnamen om in het probleem te gebruiken. "Desiree" en "Sam" zullen onze voorbeelden zijn.
  3. Wat doen Desiree en Sam? Naar het zwembad gaan? Lunchen in een restaurant? Boodschappen doen? Laat de studenten de scène bepalen terwijl u de informatie opneemt.
  4. Breng de wiskunde binnen wanneer ze beslissen wat er in het verhaal gebeurt. Als Desiree en Sam lunchen in een restaurant, willen ze misschien vier stukken pizza, en elk stuk is $ 3,00. Als ze boodschappen doen, willen ze misschien zes appels van elk $ 1,00 of twee dozen crackers van elk $ 3,50.
  5. Nadat de studenten hun scenario's hebben besproken, modelleert u hoe u een vraag als vergelijking kunt schrijven. Als u in het bovenstaande voorbeeld de totale kosten van het voedsel wilt vinden, kunt u 4 stuks pizza X $ 3,00 = X schrijven, waarbij X de totale kosten van het voedsel vertegenwoordigt.
  6. Geef studenten de tijd om met deze problemen te experimenteren. Het is heel gebruikelijk dat ze een uitstekend scenario maken, maar vervolgens fouten maken in de vergelijking. Blijf hieraan werken totdat ze er zelf een kunnen maken en de problemen kunnen oplossen die hun klasgenoten veroorzaken.

Beoordeling

Vraag de cursisten om hun huiswerkprobleem te schrijven. Vraag voor extra tegoed of gewoon voor de lol studenten om familieleden erbij te betrekken en iedereen thuis een probleem te laten schrijven. Deel de volgende dag als klas - het is leuk als de ouders meedoen.

evaluatie

De evaluatie voor deze les kan en moet aan de gang zijn. Houd deze verhaalproblemen gebonden in een ringband met drie ringen in een leercentrum. Blijf eraan toevoegen terwijl studenten steeds complexere problemen schrijven. Maak af en toe kopieën van de verhaalproblemen en verzamel deze documenten in een studentenportfolio. De problemen zullen zeker de groei van de studenten in de loop van de tijd laten zien.