Origami en geometrie lesplan

Help studenten origami te oefenen om een ​​kennis van geometrische eigenschappen te ontwikkelen. Dit ambachtelijke project is bedoeld voor tweedeklassers voor de duur van één lesperiode, 45 tot 60 minuten.

Sleutelwoordenschat

  • symmetrie
  • driehoek
  • plein
  • rechthoek

materialen

  • origami papier of inpakpapier, gesneden in vierkanten van 8 inch
  • een klassenset van 8,5 x 11 inch papier

Doelstellingen

Gebruik origami om inzicht te krijgen in geometrische eigenschappen.

Normen Met

2.G.1. Herken en teken vormen met gespecificeerde attributen, zoals een bepaald aantal hoeken of een bepaald aantal gelijke gezichten. Identificeer driehoeken, vierhoeken, vijfhoeken, zeshoeken en kubussen.

Introductie van de les

Laat studenten zien hoe ze een papieren vliegtuigje kunnen maken met behulp van hun vierkanten papier. Geef ze een paar minuten om deze door het klaslokaal te vliegen (of beter nog, een multifunctionele ruimte of buiten) en haal de sillies eruit.

Stapsgewijze procedure

  1. Zodra de vliegtuigen weg zijn (of in beslag zijn genomen), vertel je de studenten dat wiskunde en kunst worden gecombineerd in de traditionele Japanse origami-kunst. Papier vouwen bestaat al honderden jaren en er is veel geometrie te vinden in deze prachtige kunst.
  2. Lezen De papieren kraan aan hen voordat ze met de les beginnen. Als dit boek niet in je school of plaatselijke bibliotheek kan worden gevonden, zoek dan een ander prentenboek met origami. Het doel hier is om studenten een visueel beeld van origami te geven, zodat ze weten wat ze in de les gaan maken.
  3. Bezoek een website of gebruik het boek dat je voor de klas hebt geselecteerd om een ​​eenvoudig origami-ontwerp te vinden. U kunt deze stappen projecteren voor studenten, of gewoon de instructies raadplegen terwijl u vaart, maar deze boot is een zeer eenvoudige eerste stap.
  4. In plaats van vierkant papier, dat je meestal nodig hebt voor origami-ontwerpen, begint de boot waarnaar hierboven wordt verwezen met rechthoeken. Geef één vel papier door aan elke student.
  5. Terwijl studenten beginnen te vouwen, gebruik ze deze methode voor de origami-boot, stop ze bij elke stap om te praten over de betrokken geometrie. Allereerst beginnen ze met een rechthoek. Dan vouwen ze hun rechthoek dubbel. Laat ze het openen zodat ze de lijn van symmetrie kunnen zien en vouw het dan opnieuw.
  6. Wanneer ze de stap bereiken waar ze de twee driehoeken naar beneden vouwen, vertel ze dat die driehoeken congruent zijn, wat betekent dat ze dezelfde grootte en vorm hebben.
  7. Wanneer ze de zijkanten van de hoed samenbrengen om een ​​vierkant te maken, bespreek dit dan met de studenten. Het is fascinerend om te zien hoe vormen veranderen met een beetje vouwen hier en daar, en ze hebben zojuist een hoedvorm veranderd in een vierkant. U kunt ook de symmetrielijn in het midden van het vierkant markeren.
  8. Maak nog een figuur met je studenten. Als ze het punt hebben bereikt waarop je denkt dat ze er zelf een kunnen maken, kun je ze uit verschillende ontwerpen laten kiezen.

Huiswerk / Assessment

Aangezien deze les is ontworpen voor een beoordeling of inleiding tot enkele geometrieconcepten, is geen huiswerk vereist. Voor de lol kunt u de instructies voor een andere vorm naar huis sturen met een student en kijken of ze een origami-figuur met hun gezin kunnen voltooien.

evaluatie

Deze les zou deel moeten uitmaken van een grotere eenheid over geometrie, en andere discussies lenen zich voor een betere beoordeling van geometrie-kennis. In een toekomstige les kunnen studenten echter in staat zijn om een ​​origamivorm aan een kleine groep van hen te onderwijzen, en u kunt de geometrie-taal observeren en opnemen die zij gebruiken om de 'les' te onderwijzen.