Lesplan Snacks Sorteren en tellen

Tijdens deze les sorteren leerlingen snacks op basis van kleur en tellen ze het aantal van elke kleur. Dit plan is uitstekend voor een kleuterklas en zou ongeveer 30-45 minuten moeten duren.

  • Sleutelwoordenschat: Sorteren, kleur, tellen, meest, minst
  • Doelstellingen: Studenten classificeren en sorteren objecten op basis van kleur. Studenten tellen objecten tot 10.
  • Normen voldaan: K.MD.3. Classificeer objecten in gegeven categorieën; tel het aantal objecten in elke categorie en sorteer de categorieën op telling.

materialen

  • Kleine zakjes snacks. Snacks kunnen M & M's, kleine zakjes jelly beans of fruitsnacks zijn. Gezondere opties zijn kleine zakjes gevuld met gedroogd fruit of een assortiment van Cheerios.
  • Voor het modelleren moet de leraar enkele doorschijnende gekleurde schijven hebben, of op zijn minst gekleurde overheadmarkeringen.
  • Voor hun onafhankelijke werk hebben ze kleine zakjes of enveloppen met 20 vierkanten van drie verschillende kleuren nodig. Er mogen niet meer dan negen vierkanten van elke kleur zijn.

Introductie van de les

Deel de zakken snacks uit. Voor deze les gebruiken we het voorbeeld van M & M's. Vraag de studenten om de snacks binnen te beschrijven. Studenten moeten beschrijvende woorden voor de M & M's geven - kleurrijk, rond, lekker, hard, enz. Beloof ze dat ze ze zullen opeten, maar wiskunde staat voorop!

Stapsgewijze procedure

  1. Laat de leerlingen snacks voorzichtig op een schoon bureau uitgieten.
  2. Modelleer de leerlingen met behulp van de overhead- en gekleurde schijven hoe ze moeten sorteren. Begin met het beschrijven van het leerdoel, deze sorteren op kleur zodat we ze gemakkelijker kunnen tellen.
  3. Maak bij het modelleren dit soort opmerkingen om het begrip van de studenten te helpen begrijpen: "Deze is rood. Moet hij bij de oranje M & M's passen?" "Ah, een groene! Ik leg dit op de gele stapel." (Hopelijk zullen studenten je corrigeren.) "Wauw, we hebben veel bruine. Ik vraag me af hoeveel er zijn!"
  4. Als je eenmaal hebt gemodelleerd hoe je de snacks moet sorteren, doe je een koortelevisie van elke groep snacks. Dit zorgt ervoor dat studenten die moeite hebben met hun telcapaciteiten, kunnen opgaan in de klas. Je zult deze studenten kunnen identificeren en ondersteunen tijdens hun zelfstandig werk.
  5. Vraag de studenten welke groep de meeste heeft als de tijd het toelaat. Welke groep M & M's heeft meer dan enige andere groep? Dat is degene die ze eerst kunnen eten.
  6. Welke heeft het minste? Welke groep M & M's is de kleinste? Dat is degene die ze vervolgens kunnen eten.

Huiswerk / Assessment

Een beoordeling voor studenten die deze activiteit volgen, kan op een andere dag plaatsvinden, afhankelijk van de benodigde tijd en de aandachtsspanne van de klas. Elke student ontvangt een envelop of zakje gevuld met gekleurde vierkantjes, een stuk papier en een flesje lijm. Vraag de studenten om hun gekleurde vierkanten te sorteren en ze in groepen op kleur te lijmen.

evaluatie

De evaluatie van het begrip van de student zal tweeledig zijn. Ten eerste kun je de geplakte vierkante papieren verzamelen om te zien of studenten correct konden sorteren. Terwijl studenten bezig zijn met sorteren en lijmen, moet de leraar naar individuele studenten lopen om te zien of ze de hoeveelheden kunnen tellen.