In dit voorbeeldlesplan vertegenwoordigen studenten optellen en aftrekken met objecten en acties. Het plan is bedoeld voor kleuterschoolstudenten.Het heeft nodig drie lesperioden van 30 tot 45 minuten elk.
Doelstelling
Het doel van deze les is dat studenten optellen en aftrekken vertegenwoordigen met objecten en acties om de concepten van toevoegen aan en afhalen te begrijpen. De belangrijkste woordenschatwoorden in deze les zijn optellen, aftrekken, samen en apart.
Common Core Standard Met
Dit lesplan voldoet aan de volgende Common Core-norm in de categorie Operaties en Algebraïsch denken en Toevoeging begrijpen als Samenstellen en Optellen bij en Begrijpen bij Aftrekken als Uit elkaar halen en Uit subcategorie halen.
Deze les voldoet aan standaard K.OA.1: Vertegenwoordig optellen en aftrekken met objecten, vingers, mentale beelden, tekeningen, geluiden (bijv. Klappen), situaties uitbeelden, verbale verklaringen, uitdrukkingen of vergelijkingen.
materialen
potloden
Papier
Plakbriefjes
Granen in kleine zakjes voor elk kind
Overhead projector
Belangrijke voorwaarden
toevoeging
aftrekking
Samen
Deel
Introductie van de les
Schrijf de dag voor de les 1 + 1 en 3 - 2 op het bord. Geef elke student een notitie en kijk of hij weet hoe hij de problemen moet oplossen. Als een groot aantal studenten deze problemen met succes beantwoordt, kunt u met deze les beginnen halverwege de hieronder beschreven procedures.
Instructie
Schrijf 1 + 1 op het bord. Vraag de cursisten of ze weten wat dit betekent. Plaats één potlood in één hand en één potlood in uw andere hand. Laat de cursisten zien dat dit betekent dat één (potlood) en één (potlood) samen twee potloden zijn. Breng uw handen samen om het concept te versterken.
Teken twee bloemen op het bord. Schrijf een plusteken op, gevolgd door nog drie bloemen. Zeg hardop: "Twee bloemen samen met drie bloemen maken wat?" De studenten moeten vijf bloemen kunnen tellen en beantwoorden. Noteer vervolgens 2 + 3 = 5 om te laten zien hoe u dergelijke vergelijkingen opneemt.
Werkzaamheid
Geef elke student een zak ontbijtgranen en een stuk papier. Doe samen de volgende problemen en zeg ze zo (pas aan zoals u wilt, afhankelijk van andere woordenschatwoorden die u in het wiskundelokaal gebruikt): Laat de studenten wat van hun ontbijtgranen eten zodra ze de juiste vergelijking hebben opgeschreven. Ga door met problemen zoals deze totdat de studenten zich op hun gemak voelen bij de toevoeging.
Zeg "4 stuks samen met 1 stuk is 5." Schrijf 4 + 1 = 5 en vraag de studenten om het ook op te schrijven.
Zeg "6 stuks samen met 2 stuks is 8." Schrijf 6 + 2 = 8 of het bord en vraag de studenten om het op te schrijven.
Zeg "3 stuks samen met 6 stuks is 9." Schrijf 3 + 6 = 9 en vraag de studenten om het op te schrijven.
De oefening met toevoeging moet het aftrekconcept een beetje eenvoudiger maken. Trek vijf stukken ontbijtgranen uit uw tas en leg ze op de overheadprojector. Vraag de cursisten: 'Hoeveel heb ik er?' Eet na het antwoord twee stukken graan. Vraag: "Hoeveel heb ik er nu?" Bespreek dat als je met vijf stukken begint en er dan twee weghaalt, er nog drie over zijn. Herhaal dit verschillende keren met de studenten. Laat ze drie stukken graan uit hun zak halen, eet er een en vertel je hoeveel er nog over zijn. Vertel hen dat er een manier is om dit op papier op te nemen.
Doe samen de volgende problemen en zeg ze zo (pas aan zoals u wilt):
Zeg "6 stuks, neem 2 stuks weg, er blijven er 4 over." Schrijf 6 - 2 = 4 en vraag de studenten om het ook te schrijven.
Zeg "8 stuks, neem 1 stuk weg, er zijn er 7 over." Schrijf 8 - 1 = 7 en vraag de studenten om het te schrijven.
Zeg "3 stuks, neem 2 stuks weg, is er nog 1 over." Schrijf 3 - 2 = 1 en vraag de studenten om het te schrijven.
Nadat de studenten dit hebben geoefend, is het tijd om ze hun eigen eenvoudige problemen te laten maken. Verdeel ze in groepen van 4 of 5 en vertel ze dat ze hun eigen optel- of aftrekkingsproblemen voor de klas kunnen maken. Ze kunnen hun vingers gebruiken (5 + 5 = 10), hun boeken, hun potloden, hun kleurpotloden of zelfs elkaar. Demonstreer 3 + 1 = 4 door drie studenten groot te brengen en vervolgens een andere te vragen om vooraan in de klas te komen.
Geef de cursisten een paar minuten de tijd om een probleem te bedenken. Loop door de kamer om te helpen met hun denken.
Vraag de groepen om hun problemen aan de klas te laten zien en laat de zittende studenten de problemen op papier noteren.
Differentiatie
In stap vier, scheidt u studenten in gelaagde groepen en pas u problemen aan op basis van complexiteit en aantal stappen. Ondersteun worstelende studenten door meer tijd met deze groepen door te brengen en daag gevorderde studenten uit door hen te vragen te experimenteren met verschillende soorten tellen, zoals met hun vingers of zelfs met elkaar.
Beoordeling
Herhaal stap zes tot en met acht samen als een klas aan het einde van de wiskundeles voor een week of zo. Laat vervolgens groepen een probleem demonstreren en bespreek het niet als een klas. Gebruik dit als een beoordeling voor hun portfolio of om met ouders te bespreken.
Lesuitbreidingen
Vraag de studenten om naar huis te gaan en aan hun familie te beschrijven wat samenstellen en wegnemen betekent en hoe het eruit ziet op papier. Laat een familielid tekenen dat deze discussie plaatsvond.