Een verhoudingis een numerieke vergelijking van twee of meer hoeveelheden die hun relatieve grootte aangeeft. Help leerlingen van het zesde leerjaar hun begrip van het begrip ratio aan te tonen door ratio-taal te gebruiken om relaties tussen hoeveelheden in dit lesplan te beschrijven.
Basisbeginselen van de les
Deze les is ontworpen om één standaard klasperiode of 60 minuten te duren. Dit zijn de belangrijkste elementen van de les:
Doelstellingen: Studenten zullen hun begrip van het concept van een ratio aantonen door ratio-taal te gebruiken om relaties tussen hoeveelheden te beschrijven.
Normen gehaald: 6.RP.1. Begrijp het concept van een verhouding en gebruik verhoudingstaal om een verhoudingsrelatie tussen twee hoeveelheden te beschrijven. Bijvoorbeeld: "De verhouding van vleugels tot snavels in het vogelhuisje in de dierentuin was 2: 1 omdat er voor elke twee vleugels één bek was."
Introductie van de les
Neem vijf tot 10 minuten om een klassenonderzoek uit te voeren. Afhankelijk van de tijd en managementkwesties die je mogelijk hebt met je klas, kun je de vragen stellen en de informatie zelf vastleggen, of je kunt de studenten de enquête laten ontwerpen. Verzamel informatie zoals:
Aantal mensen met blauwe ogen vergeleken met bruine ogen in de klas
Aantal mensen met veters vergeleken met stoffen sluiting
Aantal mensen met lange mouwen en korte mouwen
Stapsgewijze procedure
Begin met het tonen van een foto van een vogel. Stel studenten vragen als: "Hoeveel benen? Hoeveel snavels?" Volg dan deze stappen.
Laat een foto van een koe zien. Vraag de studenten: "Hoeveel benen? Hoeveel hoofden?"
Definieer het leerdoel voor de dag. Zeg tegen de studenten: "Vandaag zullen we het begrip ratio onderzoeken, wat een relatie is tussen twee hoeveelheden. Wat we vandaag proberen te doen, is het vergelijken van hoeveelheden in verhoudingsformaat, dat er meestal uitziet als 2: 1, 1: 3, 10: 1, etc. Het interessante van verhoudingen is dat ongeacht hoeveel vogels, koeien, schoenveters, enz. Je hebt, de verhouding - de relatie - altijd hetzelfde is. "
Bekijk de foto van de vogel. Construeer een T-kaart - een grafisch hulpmiddel dat wordt gebruikt om twee afzonderlijke gezichtspunten van een onderwerp op het bord weer te geven. Schrijf in een kolom 'poten', in een andere, schrijf 'snavels'. Zeg tegen de studenten: 'Behalve echt gewonde vogels, als we twee poten hebben, hebben we één snavel. Wat als we vier poten hebben? (Twee snavels) "
Vertel de studenten dat voor vogels de verhouding van hun poten tot snavels 2: 1 is. Voeg vervolgens toe: "Voor elke twee benen zien we één snavel."
Construeer dezelfde T-kaart voor de koeien. Help studenten zien dat ze voor elke vier poten één hoofd zien. Bijgevolg is de verhouding van poten tot koppen 4: 1.
Gebruik lichaamsdelen om het concept verder te demonstreren. Vraag de cursisten: "Hoeveel vingers zie je? (10) Hoeveel handen? (Twee)"
Schrijf op de T-kaart 10 in de ene kolom en 2 in de andere. Herinner de studenten eraan dat het doel met verhoudingen is om ze er zo eenvoudig mogelijk uit te laten zien. (Als uw studenten hebben geleerd over de grootste gemeenschappelijke factoren, is dit veel gemakkelijker.) Vraag de studenten: "Wat als we maar één hand hadden? (Vijf vingers) Dus de verhouding tussen vingers en handen is 5: 1."
Doe een snelle controle van de klas. Nadat de studenten de antwoorden op deze vragen hebben geschreven, laat ze een koorreactie uitvoeren, waarbij de klas de antwoorden mondeling geeft voor de volgende concepten:
Verhouding van ogen tot hoofden
Verhouding van tenen tot voeten
Verhouding van benen tot voeten
Verhouding tussen: (gebruik antwoorden van enquêtes als ze gemakkelijk deelbaar zijn: schoenveters tot stoffen sluiting bijvoorbeeld)
evaluatie
Terwijl studenten aan deze antwoorden werken, loop je rond in de klas, zodat je kunt zien wie het moeilijk vindt om iets op te nemen en welke studenten hun antwoorden snel en vol vertrouwen opschrijven. Als de klas het moeilijk heeft, bekijk dan het concept van verhoudingen met andere dieren.