Een lesplan is een gedetailleerde beschrijving van de individuele lessen die een leraar op een bepaalde dag wil geven. Een lesplan is ontwikkeld door een leraar om de instructie gedurende de dag te begeleiden. Het is een methode van planning en voorbereiding. Traditioneel bevat een lesplan de naam van de les, de datum van de les, het doel waarop de les is gericht, de materialen die zullen worden gebruikt en een samenvatting van alle activiteiten die zullen worden gebruikt. Bovendien bieden lesplannen een geweldige set richtlijnen voor vervangende leraren.
Lesplannen zijn de lerarenequivalent van een blauwdruk voor een bouwproject. In tegenstelling tot de bouw, waar een architect, bouwmanager en talloze bouwvakkers bij betrokken zijn, is er vaak maar één leraar. Ze ontwerpen lessen met een doel en gebruiken ze vervolgens om de instructie uit te voeren om bekwame, goed geïnformeerde studenten te bouwen. Lesplannen begeleiden de dagelijkse, wekelijkse, maandelijkse en jaarlijkse instructie in een klaslokaal.
Dynamische lesplanning is tijdrovend, maar effectieve leraren zullen u vertellen dat het de basis legt voor het succes van studenten. Leraren die er niet in slagen de juiste tijd in te plannen om dienovereenkomstig korte veranderingen zelf en hun studenten te plannen. De tijd die wordt geïnvesteerd in lesplanning is elke investering waard, omdat studenten meer betrokken zijn, het klasbeheer is verbeterd en het leren van studenten natuurlijk toeneemt.
Lesplanning is het meest effectief wanneer het gericht is op de korte termijn, terwijl het altijd bewust is van de lange termijn. Lesplanning moet opeenvolgend zijn in het opbouwen van vaardigheden. Eerst moeten primaire vaardigheden worden geïntroduceerd en uiteindelijk worden ontwikkeld tot complexere vaardigheden. Bovendien moeten leraren een gelaagde checklist bijhouden, zodat ze kunnen bijhouden welke vaardigheden zijn geïntroduceerd om hen begeleiding en richting te geven.
Lesplanning moet gericht zijn en gebonden zijn aan districts- en / of nationale normen. Normen geven leraren eenvoudig een algemeen idee van wat er zou moeten worden onderwezen. Ze zijn erg breed van aard. Lessenplannen moeten meer gespecialiseerd zijn, gericht op specifieke vaardigheden, maar ook inclusief de methodiek voor hoe deze vaardigheden worden geïntroduceerd en onderwezen. In de lesplanning is de manier waarop u de vaardigheden onderwijst net zo belangrijk om te plannen als de vaardigheden zelf.
Lesplanning kan dienen als een lopende checklist voor leraren om bij te houden wat en wanneer normen en vaardigheden zijn aangeleerd. Veel leraren houden lesplannen geordend in een map of een digitale portfolio die ze op elk moment kunnen bekijken en bekijken. Een lesplan moet een steeds veranderend document zijn dat de leraar altijd wil verbeteren. Geen lesplan mag als perfect worden beschouwd, maar als iets dat altijd beter kan.
1. Doelstellingen - De doelen zijn de specifieke doelen die de docent wil dat studenten uit de les halen.
2. Introductie / aandacht grijper - Elke les moet beginnen met een component die het onderwerp zo introduceert dat het publiek wordt aangetrokken en meer wil.
3. Levering - Dit beschrijft hoe de les zal worden gegeven en omvat de specifieke vaardigheden die studenten moeten leren.
4. Begeleide praktijk - Oefenproblemen uitgewerkt met hulp van de leraar.
5. Onafhankelijke praktijk - Problemen die een student alleen doet met weinig tot geen hulp.
6. Benodigde materialen / apparatuur - Een lijst met materialen en / of de technologie die nodig is om de les te voltooien.
7. Beoordeling / uitbreidingsactiviteiten - Hoe de doelstellingen worden beoordeeld en een lijst met aanvullende activiteiten om verder te bouwen op de genoemde doelstellingen.
Lesplanning kan een heel nieuw leven leiden wanneer ...