ESL-lesplan over stereotypen

Eén ding dat we als mens delen, is onze kwetsbaarheid voor zowel vooroordelen als stereotypen. De meesten van ons hebben vooroordelen (gedachten of neigingen die alleen op beperkte kennis zijn gebaseerd) tegen bepaalde dingen, ideeën of groepen mensen, en het is zeer waarschijnlijk dat iemand een vooroordeel tegen ons heeft gehad of stereotiep aan ons is gedacht.

Vooroordelen en stereotypen zijn zware onderwerpen. Toch zijn de overtuigingen van mensen (soms onbewust) diepgaand van invloed op ieders leven. Als deze gesprekken goed worden geleid, kunnen ESL-klassen onze studenten veilige ruimtes bieden om dieper in die brede, gevoelige en toch zo cruciale aspecten als ras, religie, sociale status en uiterlijk te duiken. De geschatte tijd voor deze les is 60 minuten, maar het wordt sterk aanbevolen om te gebruiken in combinatie met de onderstaande extensie-activiteit.

Doelstellingen

  1. Verrijk de woordenschat van studenten over het onderwerp vooroordelen en stereotypen.
  2. Word je bewust van de complexiteit en negatieve gevolgen van vooroordelen en stereotypen.
  3. Ontwikkel diepere empathie en hulpmiddelen om zichzelf en anderen uit de gevoelens van buitenstaanders te helpen die zijn gecreëerd door vooroordelen en stereotypen.

materialen

  • Bord / papier en stiften of projector
  • Schrijfgerei voor de studenten
  • Posters gelabeld met de namen van de landen die overeenkomen met de studenten in uw klas en uzelf (zorg ervoor dat u ook een poster voor de VS toevoegt)
  • Slide / Poster opgesteld met een lijst met mogelijke stereotyperingseigenschappen
  • Twee posters - één met het label "Insider", één "Outsider" - elk heeft een kolom voor "Gevoelens" en "Gedrag"
  • Dia / poster opgesteld met een lijst met mogelijke vragen over stereotypen

Belangrijke voorwaarden

vooroordeel oorsprong romantisch
stereotiep oriëntering eerbiedig
nationaal discriminatie hardwerkend
ras vooroordeel emotioneel
ingesloten uitgesloten goedgeklede
oneerlijk veronderstelling uitgaand
verdraagzaam stipt nationalistisch
spraakzaam sociaal echt
stil formeel agressief
beleefd humoristisch onbeleefd
lui geavanceerde geleerd
onwetend gastvrij gewoontjes
flamboyante betrouwbaar streng

Introductie van de les

Begin de les met te erkennen dat je studenten als ELL's het gevoel hebben een buitenstaander te zijn en waarschijnlijk al hebben ervaren. Misschien zijn ze zelfs het slachtoffer geweest van vooroordelen en stereotypen op basis van hun taalniveau, accent of niet-Amerikaanse uiterlijk. Laat uw studenten weten dat u in deze les dieper op deze onderwerpen in gaat, allemaal in een poging om hen te helpen door dergelijke situaties te navigeren en ook hun woordenschat over het onderwerp te vergroten.

Het is een goed idee om de mening van studenten over de betekenis van vooroordelen en stereotypen al in het begin op te vragen en pas dan de feitelijke definities te geven. Een goede referentie voor dit onderdeel is een basiswoordenboek, zoals het Oxford Advanced American Dictionary. Zorg ervoor dat je de woorden en definities op het bord schrijft of projecteert.

vooroordeel: een onredelijke afkeer van of voorkeur voor een persoon, groep, gewoonte, enz., vooral wanneer deze gebaseerd is op hun ras, religie, geslacht, enz..

  • Een slachtoffer van raciale vooroordelen
  • Hun beslissing was gebaseerd op onwetendheid en vooroordelen.
  • Vooroordeel tegen iemand / iets: Er is tegenwoordig veel minder vooroordeel tegen vrouwen in de medische wereld.

stereotype: een vast idee of beeld dat veel mensen hebben van een bepaald type persoon of ding, maar dat in de realiteit vaak niet waar is.

  • Culturele / geslacht / raciale stereotypen
  • Hij voldoet niet aan het gebruikelijke stereotype van de zakenman met een donker pak en aktetas.

Instructie en Activity-Insider / Outsider Oefening

Doelstelling: Identificeer de gevoelens en gedragingen wanneer mensen zich insiders en outsiders voelen, leer omgaan met hen, genereer empathie en oplossingen om anderen te helpen.

Gevoelens van buitenstaanders

  1. Zet alle studentennationaliteiten op verschillende posters op het bord en per nationaliteit, laat de studenten (alleen) stereotypen over hun eigen landen en culturen noemen (om vijandigheid te voorkomen). 5 minuten
  2. Hang de posters rond in de klas en nodig studenten uit om rond te lopen met pennen of stiften en voeg andere stereotypen toe die ze hebben gehoord. (Bekrachtig dat wat ze opschrijven niet noodzakelijkerwijs is wat ze geloven, maar gewoon wat ze hoorden zeggen.) 3 minuten
  3. Laat een belletje rinkelen of speel een geluid om de overgang aan te kondigen, waarin je de volgende stap in de activiteit modelleert: de studenten zullen zich aan anderen voorstellen door twee negatieve gevoelens van buitenstaanders te delen die ze hebben ervaren tijdens het lezen van de nationale stereotypen (dwz: ' Hallo, ik ben boos en verward. "" Hallo, ik ben verlegen en ongemakkelijk. ") Toon de bank met mogelijke woorden op het bord en bekijk het met studenten voordat u verdergaat met de activiteit. 8 min
  4. Vraag de cursisten na een paar minuten terug te gaan zitten en de negatieve gevoelens te uiten die ze hebben gehoord (terwijl je ze opneemt op de poster "Buitenstaander"). 3 min